لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو

عمل لیپوماتیک بازو که با نام لیپوپلاستی نیز شناخته می شود، یکی از روش های جراحی زیبایی است که چربی ها را از بازو حذف کرده و به دیگر قسمت های بدن منتقل می کند. لیپوماتیک در واقع نوعی عمل لیپوساکشن است، که هم منجر به لاغری و هم منجر به تغییر شکل بدن می شود. 

شاید تصور کنید نحوه جراحی لیپوماتیک بازو نیز همچون لیپوساکشن باشد، اما باید بگوییم در این روش درمانی از فناوری دیگری متفاوت از لیپوساکشن استفاده می شود. که به بافت ها آسیب کمتری وارد کرده، منجر به زیبایی ظاهری شده، در زیر پوست یکنواختی چربی ایجاد کرده و ماندگاری بیشتری نیز دارد. 

برای ان که به نتیجه بهتر و طبیعی تری از عمل لیپوماتیک بازو دست یابید، بهتر است لیپوماتیک را با روش های دیگری همچون جراحی های پلاستیک مشابه، لیفت، ابدومینوپلاستی و … ادغام کنید. بهتر است بدانید این روش درمانی، برای از بین بردن چاقی مناسب نیست. زیرا تنها قادر است کانتور بدن را کاهش داده و به وزن بهتری انسان را برساند. 

نحوه انجام لاغری بازو با لیپوماتیک به چه صورت است؟

لاغری بازو با لیپوماتیک، بیشتر برای از بین بردن چربی های بازو استفاده می شود. برای این که به بازو و نقاط دیگر بدن همچون شکم، پهلو، پاها و …  شکل بهتری داده شود. در اصطلاح به عمل لیپوماتیک بازو پیکرتراشی بازو نیز گفته می شود. 

شرایط بیمار در تعیین نوع جراحی بسیار موثر است. از این رو میزان شاخص توده بدنی یا BMI بیمار بسیار مهم است. در صورتی که فردی شاخص توده بدنی بالای 35 داشته باشد، بهتر است جراحی لیپوماتیک انجام ندهد. 

در این روش درمانی، دو یا سه سوراخ ظریف در ناحیه مورد نظر بدن ایجاد می شود، پس از آن همچون لیپوماتیک شکم، وسیله ظریفی همچون اندوسکوپ که کانولا نام دارد، وارد بافت های چربی بازو می شود. کانولا با ایجاد حرکت های مواج، بافت های چربی را از حالت جامد خارج نموده و ذوب می کند. در طی سه تا چهار ساعت لیپوماتیک بازو، می توان حجم زیادی از چربی را از بدن خارج کرد. 

مهمترین مزایا جراحی لاغری بازو چیست؟

جراحی لاغری بازو نیز همچون جراحی های دیگر از مزایای بسیاری برخوردار است. از جمله:

 • قرار گرفتن تحت بیهوشی عمومی نه موضعی 
 • سفت شدن و لاغر شدن کل بازوها بدون شل شدگی 
 • بدون برجای ماندن اسکار یا برش در طول لیپوماتیک بازو
 • کسب نتیجه  مدت زمان کوتاه و دستیابی به دوره بهبود
 • بهبود ظاهر و کانتور عضلات بازو

یکی دیگر از مزایای مهم لیپوماتیک بازو، امکان تزریق همزمان چربی های استخراج شده، پس از تخلیه به قسمتهای دیگر بدن است. زیرا در این روش درمانی، به چربی ها آسیبی وارد نمی شود. 

قبل و بعد لیپوماتیک بازو

اهداف جراحی لیپوماتیک بازو چه هستند؟

معمولا بیمارانی که به سراغ انجام این جراحی می روند، دو هدف در سر دارند. از جمله:

 • احساس راحتی و پوشیدن لباس های بدون آستین
 • دستیابی به ظاهر متناسب بازو 

این دو هدف در اصل با یکدیگر همراه می باشند. به همین دلیل باید بگوییم بیشتر متقاضیانی که اقدام به لیپوماتیک بازو می نمایند، برای آن است که تناسب اندام خود را مجددا به دست آورند. پزشکانی که جراحی لیپوماتیک انجام می دهند، بر این عقیده هستند که این روش چربی ها را از بین نمی برد. 

اما می توان با لیپوماتیک، ظاهر بدن بیماران را به شکم مناسبی بهبود بخشید. با این دیدگاه، پزشکان لیپوماتیک بازو را برای آن انجام می دهند، که مقدار مناسبی از چربی های بدن از مکان های مشخصی برداشته شود، تا ظاهر زیبایی به منطقه مورد نظر داده شود. 

حتی اگر بازو تنها یک توده غیر پیچیده از بافت باشد، نیازی نیست برای بازسازی حرفه ای اقدام به عمل خاصی نمود. می توان به راحتی به زیبایی ظاهری بازو دست یافت. به همین دلیل بیشتر پزشکان مناطق پشت زیر بغل را نیز در زمان معاینه بازو، بررسی می نمایند. 

اصولا زمانی که چربی ها در زیر بغل انباشت می شوند، به ندرت تنها در همان محل باقی می مانند. این چربی ها برای زنان نگرانی های بزرگی هستند. زیرا در زمان بیرون زدن، به راحتی قابلیت مشاهده دارند. می توان به راحتی با لیپوماتیک بازو زیبایی و لاغری را به بازوها بازگرداند. 

بهبودی بعد از جراحی لیپوماتیک چگونه است؟

معمولا بهبودی بعد از عمل لیپوماتیک بازو نسبت به مناطق دیگر بدن، سریع تر رخ میدهد. بازو تورم کمتری دارد و پس از دو هفته می توان نتیجه عمل را مشاهده کرد. برای چند روز نیز ممکن است درد و ناراحتی را در بدن احساس کنید. که البته آن هم به تدریج کاسته می شود. 

بعد از دو هفته بیمار می توان فعالیت های سبک را آغاز نموده و انجام دهد. البته افرادی که چربی زیادی دارند، بهتر است چند هفته برای استراحت اختصاص دهند. اما در کل هیچ بخیه ای برای کشیدن وجود ندارد. پس بیمار می تواند اقدام به انجام کارهای سبک نماید. 

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک بازو

همانطور که می دانیم بیمار لازم است پیش از عمل و پس از عمل مراقبت های خاصی را بر روی بدن خود انجام دهد. از جمله مراقبت های بعد از جراحی، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تورم و کبودی بعد از مدتی از روی بدن رفع می شود و غیر عادی نیست.
 • استفاده از گن های مخصوص به صورت منظم
 • استفاده از داروهایی که پزشک تجویز نموده است در سر وقت 
 • استفاده کمتر از بازو بعد از عمل لیپوماتیک بازو جهت بهبودی سریع 
 • انجام ورزشهای سبک همچون پیاده روی بعد از گذشت یک روز از عمل لیپوماتیک
 • شستن زخم ها برای جلوگیری از عفونت 
 • استراحت به میزان کافی بعد از عمل لیپوماتیک 
 • کمک کردن متخصصان و پزشک شما، برای از بین بردن چربی های بدن با لیپوماتیک بازو
 • عدم استفاده از غذاهای چرب و نمک در لیپوماتیک

پیکر تراشی بازو

مراقبت های قبل از جراحی لیپوماتیک

بیمار بهتر است برای کسب نتیجه مناسب، پیش از عمل مراقبت های لازم را انجام دهد. مراقبت هایی از جمله: 

 • استفاده از لباس های گشاد و راحت
 • انجام آزمایشات لازم که توسط پزشک تجویز شده است
 • به همراه داشتن پماد آنتی بیوتیک در بیمارستان، در روز عمل لیپوماتیک بازو
 • در صورت استفاده از داروی خاص، آن را به پزشک اطلاع دهید. مثلا افرادی که از مشکلات اسم یا تیروئید رنج می برند بهتر است این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارند. تا در صورت صلاحدید پزشک، دو روز قبل از عم از خوردن دارو پرهیز شود.
 • عدم استفاده از کافئین در روز قبل از جراحی 
 • عدم استفاده از سیگار چند روز قبل از عمل لیپوماتیک بازو
 • پاک کردن لاک از روی ناخن قبل از عمل
 • عدم استفاده از داروهای آسپرین، ویتامین E و داروهای ضد التهاب که خونریزی را در بدن بیشتر می کند. 
 • عدم استفاده از رژیم غذایی خاص تا دو روز پیش از عمل، و استفاده از وعده غذایی سبک پیش از عمل 

میزان هزینه های لاغری بازو با لیپوماتیک

هر بیماری از هزینه متفاوتی برای جراحی لیپوماتیک بازو برخوردار است. اما به طور کلی میزان هزینه این عمل، به اندازه ناحیه جراحی و میزان چربی که قابلیت برداشت داشته باشد و همچنین میزان مهارت جراح وابسته است. از این رو بیمار لازم است پیش از اقدام به جراحی، در جلسه مشاوره ای که با پزشک خود دارد، در خصوص هزینه جراحی صحبت کند. 

پیکرتراشی بازو که با روش لیپوماتیک بازو انجام می شود، در حالت معمول هزینه ای بین 5 تا 65 میلیون برای هر دو دست در بر دارد. این که میزان چربی موجود در بازوها چقدر باشد، می تواند در هزینه جراحی تغییراتی به وجود آورد. 

علاوه بر آن از آنجایی که لیپوماتیک بازو یک روش ارایشی به شمار می رود، تحت پوشش بیمه نیز قرار نخواهد گرفت. لازم است حتما بعد از عمل به مدت یک هفته از لباس های فشرده استفاده کنید، تا از ورم بازو جلوگیری نماید. که این مسئله نیز برای هر بازو مبلغی 100.000 هزینه به همراه خواهد داشت. 

سوالات متداول در خصوص لاغری بازو

 1. دوران نقاهت پس از عمل لیپوماتیک چقدر است و بیمار باید چه مدت استراحت نماید؟

معمولا دوران نقاهت پس از لیپوماتیک بازو کم است و فرد می تواند پس از مدت کوتاهی به سراغ انجام فعالیت های روزانه خود بازگردد. 

 1. پس از جراحی لیپوماتیک چه اقداماتی باید انجام شود؟

در ساعات اولیه پس از جراحی، نیاز است بیمار استراحت مطلق داشته باشد. یعنی فرد بعد از عمل لیپوماتیک بازو باید حتی از انجام فعالیت های روزانه خود نیز خودداری نماید. به هیچ عنوان نباید بیمار به مدت 24 ساعت اقدام به رانندگی و یا انجام حرکات ورزشی نماید. البته می تواند یک پیاده روی کوتاه بسته به تمایل خود داشته باشد. 

حذف چربی بازو با لیپوماتیک

 1. آیا انجام لیپوماتیک بازو برای بارداری ایجاد مشکل می نماید؟

از آنجایی که در جراحی لیپوماتیک تنها یک برش و سوراخ کوچک در بدن به وجود می آید، تا چربی های اضافی از بدن خارج شود، هیچ مشکلی برای بارداری فرد به بار نخواهد آورد. 

 1. آیا جراحی لیپوماتیک و پیکرتراشی بازو به بیهوشی عمومی نیاز دارد؟

معمولا در این روش درمانی از بیهوشی عمومی استفاده نمی شود. بلکه می توان با استفاده از یک آرام بخش متوسط، بدون درد چربی ها را از منطقه مورد نظر خارج نمود و به نتایج مناسبی دست یافت. 

مشاوره رایگان جراحی زیبایی در دکتر لیپوماتیک

کلینیک دکتر لیپوماتیک متشکل از بهترین و باتجربه ترین متخصص های جراحی زیبایی و کارشناسان زیبایی آماده ارائه مشاوره رایگان جراحی زیبایی و انواع خدمات جراحی زیبایی توسط متخصص ها و فوق تخصص های جراحی زیبایی می باشد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان جراحی زیبایی با شماره های 09364082477 و 09025153356 تماس بگیرید تا کارشناسان مرکز دکتر لیپوماتیک شما را به صورت رایگان راهنمایی نمایند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *