لیپوماتیک پا

لیپوماتیک ساق پا

انسان های بسیاری هستند که در قسمت ساق و مچ پای خود چربی های اضافی دارند. این چربی ها منجر می شود تا این بخش از بدن آنها بزرگتر از قسمت های دیگر بدن دیده شود. برای برطرف کردن این مشکل، امروزه روشی به نام لیپوماتیک پا استفاده می شود، که یک روش عالی برای از بین بردن چربی های قسمت ساق و مچ پا است. 

در روش جراحی لیپوماتیک پا از تکنیک های پیشرفته ای استفاده می شود. از این رو ریسک این عمل کاهش یافته و نتیجه مناسبی به دست می آید. در دنیا افراد زیادی هستند که تمایل به انجام جراحی لیپوماتیک پا دارند. تا از این طریق چربی های قسمت پای خود را از بین ببرند. 

در برخی مواقع نیز تجمع این دسته از چربی ها منجر می شود، تا افراد با توده ای از چربی های برجسته بر روی پاهای خود مواجه شوند. که به شدت زیبایی پاهای آنها را تحت تاثیر قرار میدهد. البته افرادی که به صورت طبیعی و یکنواخت دارای چربی های محیطی هستند، چربی تنها در یک نقطه از بدن آنها تجمع نمی یابد. 

نحوه انجام عمل لیپوماتیک پا چگونه است؟

همانطور که بیان نمودیم، روش جراحی لاغری پا، در اصل ساده ترین روش برای از بین بردن چربی های مقاوم و موضعی در ناحیه ران، شکم و ساق پا است. عمل زیبایی لیپوماتیک که در کلینیک دکتر لیپوماتیک صورت می پذیرد، زیر نظر متخصصین و پزشکان با تجربه می باشد. 

در این روش که با نام پیکرتراشی نیز شناخته می شود، ساق پاها تراشیده شده و چربی های اضافی از بدن خارج می شوند. بیشتر پزشکان جراحی لیپوماتیک ساق پا را به صورت سرپایی انجام می دهند. از این رو برای این کار از بی حسی موضعی استفاده می شود. 

پس افرادی که از بیهوشی عمومی و تیغ جراحی می ترسند، می توانند این روش درمانی را برای رسیدن به تناسب اندام خود استفاده کنند. در قسمت ناحیه ساق پا، یا هر قسمت دیگری از بدن که دارای چربی های اضافی است، برشی ایجاد می شود و سپس با استفاده از دستگاه مخصوص لیپوماتیک می توان با اشعه ماورای بنفش، ساختار چربی را شکست. 

در نهایت نیز با استفاده از مکش، چربی ها را از بدن خارج نمود. افرادی که تمایل به انجام عمل لیپوماتیک پا دارند، معمولا نگران آن هستند که ایا دستگاهی که برای این کار استفاده می شود، مناسب است؟ باید بگوییم نگرانی در این خصوص بی مورد است. زیرا دستگاه های لیپوماتیک از قابلیت های ایمنی هوشمندی برخوردار می باشند. 

به این صورت که هر زمان به عضلات می رسند، دیگر عمل نمی کنند. پس به بافت های عضلانی بدن آسیبی وارد نمی شود. این مزیت جراحی لاغری پا باعث شده است تا افراد ترجیح دهند به جای روش های قدیمی و سنتی، از این روش استفاده کنند. زیرا ایمنی آن بسیار بالا می باشد. 

علاوه بر آن مقدار چربی که میتوان در یک جلسه از بدن خارج کرد، قابل توجه است در حالی که برای بدن عوارض کم و خفیفی به همراه دارد. 

لیپوماتیک پا ، مچ پا و ساق پا

مهمترین مزایای عمل لیپوماتیک مچ و ساق پا 

هر عمل زیبایی مسلما برای خود مزایا و معایبی دارد. از جمله مهمترین مزایایی که می توانیم برای جراحی لیپوماتیک ساق پا بیان نماییم، عبارتند از:

  • استفاده از دستگاه کوچک در این روش درمانی که عموما اندازه نوک مداد است. از این رو جای بخیه بر روی پوست باقی نمی گذارد. 
  • دوران استراحت بعد از عمل لیپوماتیک پا کوتاه بوده و می توان پس از 48 ساعت، مجددا به سراغ انجام فعالیت های سابق بازگشت. 
  • پس از انجام جراحی می تواند به سرعت شاهد نتیجه مناسب بود. نتیجه ای که معمولا رضایت بخش است. 
  • برای انجام لیپوماتیک مچ و ساق پا، نیاز به بی حسی موضعی بوده و بیمار در تمام مدت جراحی دردی را احساس نخواهد کرد. 
  • پس از برطرف کردن چربی های ساق پا و مچ، لازم است رژیم غذایی مناسبی رعایت شود. تا چربی های اضافی مجددا به بدن بازنگردند و شاهد نتیجه دائمی جراحی جراحی لاغری پا باشیم. 

مهمترین عوارض جراحی لیپوماتیک مچ و ساق پا 

در کنار مزایایی که بیان نمودیم، باید بگوییم این روش درمانی معایبی را نیز با خود به همراه دارد. از جمله مهمترین این عوارض باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • احتمال بروز حساسیت در بیمار به داروهایی همچون لیدوکائین. پس لازم است بیمار پیش از استفاده از داروهای تجویز شده، با پزشک خود مشورت نماید. 
  • بروز خستگی و خطای پزشک در حین انجام جراحی. زیرا زمانی که برای مدت طولانی پزشک از دستگاه لیپوماتیک پا استفاده می کند، ممکن است خسته شده و خطا کند. 
  • امکان خونریزی و کبودی محل جراحی بعد از استفاده داروهای آسپرین. از این رو قبل از عمل لازم است از مصرف این نوع داروها خودداری شود. 
  • حتما سعی کنید عمل لیپوماتیک پا در مرکز درمانی یا مطب انجام شود. که موارد بهداشتی در آنجا رعایت گردد. در غیر این صورت ممکن است به عفونت های بسیاری گرفتار شوید. 

آیا روش های دیگری نیز همزمان با لیپوماتیک ساق وجود دارد؟

با استفاده از روش لیپوماتیک داخلی و خارجی ران به طور همزمان با لیپوماتیک ساق پا، می توان به کاهش هزینه این جراحی کمک کرد. علاوه بر آن می توان چربی های خارج شده از بدن را در قسمت های دیگری از بدن تزریق نمود. همچون سینه، لب، باسن و … . 

نوع دیگر جراحی لیپوماتیک: لیپوماتیک زیر بغل

آیا لاغری ساق پا عوارض خاصی دارد؟ 

یکی از روش هایی که می توان ساق پا را لاغر کرد، لیپوماتیک است. که در این روش باید از دستگاه خاصی استفاده نمود که ممکن است استفاده از این دستگاه عوارضی با خود به همراه داشته باشد. از جمله کبودی، التهاب، تورم، قرمزی، درد و … . این عوارض طبیعی هستند و تنها با رعایت نکات بهداشتی می توان آنها را از بین برد. 

البته لازم به ذکر است که عمل لیپوماتیک پا، یک عمل حساس و تخصصی بوده و لازم است زیر نظر یک پزشک متخصص و ماهر انجام شود. در صورتی که این عمل توسط یک پزشک تازه کار صورت پذیرد، می تواند برای بیمار مشکلاتی همچون واکنش های آلرژیک بدن، عفونت، افتادگی پوست، اسکار نامطلوب و … به همراه داشته باشد. 

چه زمان می توان شاهد نتیجه نهایی جراحی لیپوماتیک بود؟

بیماران بسیاری پس از گذراندن یک دوره درمانی، موفق شده اند نتیجه مطلوبی از این عمل به دست آورند. اما واکنش بدن در بیماران مختلف، متفاوت می باشد. از این رو نمی توانیم بگوییم نتیجه عمل در همه بیماران یکسان بروز می نماید. 

برخی از افراد ممکن است پس از جراحی لیپوماتیک پا نتیجه عالی و حیرت انگیزی به دست آورند. اما برخی دیگر تنها شاهد تغییرات جزئی در بدن خود شوند. به گونه ای که برای افراد بسیاری این تغییر چندان قابل مشاهده نباشد. 

لاغری پا با روش لیپوماتیک

دوران بهبود لیپوماتیک پا چقدر است؟

اصولا طول دوره بهبود بیمارانی که اقدام به جراحی لیپوماتیک می نمایند، نسبت به روش های درمانی دیگر طولانی تر است. می توان پس از جراحی به سرعت به سراغ انجام فعالیت های روزانه رفت. اما فعالیت هایی همچون دویدن، انجام تمرینات سخت ورزشی و .. نیاز به زمان بیشتری خواهند داشت.

پس از یک هفته از لیپوماتیک پا درد خفیفی در پا احساس خواهد شد، که با مصرف مسکن می توان آن را برطرف کرد. از دیگر مشکلات جراحی لیپوماتیک، بروز ورم در قسمت پا است. این ورم ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا برطرف شود. اما از سوی دیگر بروز تورم به معنای آن است که این جراحی موفقیت آمیز بوده است. 

در برخی از افراد معمولا مدت زمان ماندن ورم پا، بیش از 3 ماه است. که این مسئله امری طبیعی بوده و چون مچ پا انتهایی ترین قسمت بدن است، سرعت برطرف شدن ورم آن نیز بیشتر می باشد. 

هزینه انجام جراحی لیپوماتیک مچ و ساق پا 

هزینه جراحی لیپوماتیک پا برای قسمت های مختلفی از بدن متفاوت می باشد. پس نمی توانیم قیمت مشخصی برای این عمل جراحی بیان کنیم. برای تشخیص قیمت نهایی لیپوماتیک، باید موارد بسیاری همچون مدرک تحصیلی، تخصص پزشک، میزان چربی های ناحیه مورد نظر و … را در نظر گرفت. 

برای کسب اطلاع در خصوص هر یک از این موارد، لازم است به پزشک مراجعه شود. تا در جلسه معاینه این سوالات پرسیده شده و پاسخ داده شوند. مسلما به همان میزان که کلینیک پزشکی از شهرت بیشتری برخوردار باشد، هزینه لیپوماتیک پا بیشتری از بیمار دریافت خواهد نمود. 

مشاوره رایگان جراحی زیبایی در دکتر لیپوماتیک

کلینیک دکتر لیپوماتیک متشکل از بهترین و باتجربه ترین متخصص های جراحی زیبایی و کارشناسان زیبایی آماده ارائه مشاوره رایگان جراحی زیبایی و انواع خدمات جراحی زیبایی توسط متخصص ها و فوق تخصص های جراحی زیبایی می باشد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان جراحی زیبایی با شماره های 09364082477 و 09025153356 تماس بگیرید تا کارشناسان مرکز دکتر لیپوماتیک شما را به صورت رایگان راهنمایی نمایند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *