لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن

کم خطرترین و بهترین روش برای برطرف کردن و از بین بردن چربی های اضافی، لیپوماتیک باسن است. این روش درمانی کمک می کند تا در قسمت باسن چربی های اضافی برداشته شده، و فرم زیبایی در بدن ایجاد شود. معمولا باسن یکی از قسمت های خاص بدن است که چربی در آن قسمت زیاد تجمع می کند.

همین مسئله نیز در بیشتر مواقع منجر می شود تا فرد به تناسب اندام و زیبایی در اندام دست یابد. این چربی ها ناشی از هورمون های استروژن هستند. زیرا این هورمون وظیفه دارد چربی را در بدن تنظیم نموده، و به فرم دهی و شکل دهی آن کمک کند. 

اختلال در هورمون های استروژن می تواند باعث تجمع بیش از حد چربی در ناحیه باسن شده، و باسن را به فرم زشتی بکشاند. از این رو افراد زیادی با انجام عمل لیپوماتیک باسن به از بین بردن فرم زشت بدن خود کمک می کنند. 

نحوه انجام عمل لیپوماتیک باسن چگونه است؟

در هر روش لیپوماتیک، پزشک از یک دستگاه کانولا استفاده میکند. این دستگاه دارای یک لوله نازک است که پزشک آن را به آرامی داخل لایه های چربی در قسمت باسن می نماید. پس از وارد شدن لوله به درون این لایه های چربی، ارتعاش 360 درجه ای ایجاد می شود که منجر به لرزاندن لوله درون بدن می گردد.

با این عمل بافت های چربی از یکدیگر جدا شده، و تخریب می شوند. پس از آن نیز به وسیله همان لوله، چربی های شکسته شده از بدن خارج می شوند. نیازی نیست در جراحی لاغری باسن یا لیپوماتیک باسن بیمار بیهوش شود. تنها با استفاده از بی حسی موضعی می توان این چربی ها را از بدن خارج نمود.

لیپوماتیک سریعترین روش درمانی برای رسیدن به تناسب اندام است. از طرف دیگر به خاطر نتیجه مناسبی که پس از عمل می توان شاهد بود، این روش طرفداران بسیاری یافته است. در حین عمل، پزشک لایه های چربی بیرونی بدن را نیز از بین برده، و به زیباتر شدن و گرد شدن باسن کمک می کند. 

البته در روش درمانی لیپوماتیک باسن، ممکن است پزشک به دلیل فیزیک فرد، لیپوساکشن را در قسمت های دیگر بدن همچون ران، کمر و پهلو ها نیز انجام دهد. تمام پزشکانی که در کلینیک دکتر لیپوماتیک فعالیت می کنند، می دانند که باید پیش از عمل لاغری با لیپوماتیک، معیارهای لازم را در نظر داشته باشند.

از جمله خاصیت الاستیک پوست و تناسب کلی اندام. که البته این مسئله در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت می باشد. 

کوچک کردن و لاغر کردن باسن با لیپوماتیک

تکنیک های لیپوماتیک و لاغری باسن

برای برداشتن چربی های اضافی در باسن، تکنیک های بسیاری وجود دارد. در یکی از این روش ها، پزشک جراح لیپوماتیک باسن با استفاده از بی حسی موضعی و اپی نفرین که در زیر پوست باسن تزریق می نماید، اقدام به برطرف کردن چربی های اضافی در قسمت باسن می کند. 

در این روش ممکن است بخش های بسیاری از باسن درگیر تورم شوند. از سوی دیگر چربی ها از نقاط عمیق بافت های چربی با بالا آمده، و برداشتن چربی ها آسان تر خواهد شد. در تکنیک های دیگر لیپوماتیک باسن باید از لیزر برای ذوب کردن و برداشتن چربی ها استفاده نمود. 

البته برای استفاده از تکنولوژی اولتراسوند یا فراصوت، معمولا از دستگاه های لیپوماتیک استفاده می شود. تا سلول های چربی را به تکه های کوچکی تجزیه نموده و در نهایت آنها را از بدن خارج کند. تنها چند لرزش چند بعدی برای تجزیه چربی ها کافیست. پس از آن می توان با دستگاه لیپوماتیک آنها را از بدن خارج نمود. 

مزایا و فواید جراحی لیپوماتیک باسن چیست؟

عمل لیپوماتیک در طی سالهای اخیر طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب نموده است. زیرا این روش درمانی مزایای بسیاری با خود به همراه داشته است. که این امر منجر شده تا لیپوماتیک به عنوان یکی از روش های موثر برای برطرف کردن چربی های اضافی بدن شناخته شود. 

با استفاده از روش درمانی لیپوماتیک باسن میتوان علاوه بر از بین بردن چربی های باسن، چربی های دیگر قسمت های بدن را نیز از بین برده، و به اندامی ایده آل و خوش فرم دست یافت. از جمله مهمترین فواید و مزایای جراحی لاغری باسن باید به موارد زیر اشاره نماییم:

 • یکی از مزایای استفاده از روش لیپوماتیک باسن، استفاده چربی ها در قسمت های دیگر بدن می باشد. می توان از آنها در سینه، لب و .. استفاده نمود. 
 • لیپوماتیک را موثرترین و ایمن ترین روش درمانی باید بدانیم. زیرا این روش از ریسک پایینی برخوردار است. 
 • با استفاده از روش لیپوماتیک، می توان برای زمان طولانی از دست چربی های باسن خلاص شد. 
 • لیپوماتیک باسن کمک می کند تا پوست باسن دچار افتادگی نشود. این عمل سفت شدن پوست باسن را با خود به همراه دارد. 
 • وجود چربی های اضافی در قسمت باسن، می تواند تناسب و زیبایی اندام را دچار اختلال کند. اما با لیپوماتیک می توان فرم زیبایی به بدن بخشید. 

ریکاوری بیمار پس از جراحی لاغری باسن 

لازم است بیمار پس از عمل لیپوماتیک، به مدت دو هفته از گن استفاده کند. از این رو بهتر است بیمار چند روزی را مرخصی گرفته و تنها در منزل استراحت کند. مخصوصا اگر در حین کار لازم باشد برای مدت طولانی بنشیند. 

دوران نقاهت و استراحت بعد از جراحی لیپوماتیک باسن، به محدوده و حجم اندام تحت درمان وابسته است. از این رو بیمار لازم است در دوران نقاهت خود از رانندگی نیز پرهیز کند. در این خصوص پزشک تمام اطلاعات را در اختیار بیمار قرار می دهد.

بیمارانی که جراحی لیپوماتیک انجام می دهند، قادر نخواهند بود بر روی باسن خود بخوابند. آنها باید بر روی شکم بخوابند. تا زمان خوابیدن بر روی پهلو و باسن به آنها داده شود. اصولا بیمار می تواند پس از چند روز از عمل لیپوماتیک، به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد. در این مدت، پیاده روی می تواند به جریان گردش خون کمک نموده و به بهبود سریع تر کمک کند. 

البته برای انجام فعالیت های شدیدتر بعد از عمل لیپوماتیک باسن، لازم است زمان بیشتری سپری گردد. معمولا افراد لازم است به مدت 4 الی 6 هفته از انجام فعالیت های سنگین دور شوند. پس از آن اقدام به انجام فعالیت های سنگین نمایند. 

پس از برطرف شدن تورم در ناحیه باسن، می توان شاهد نتیجه لیپوماتیک در قسمت باسن بود. یک ماه طول می کشد تا ه طور کامل تغییرات را در این قسمت از بدن مشاهده کرد. 

بیشتر بخوانید: لیپوماتیک زیر بغل

مراقبت های پس از جراحی لاغری باسن 

هر بیماری که اقدام به انجام جراحی های زیبایی می نماید، لازم است برخی مراقبت های خاص را در نظر داشته باشد. مراقبت های قبل و بعد از عمل لیپوماتیک باسن در رسیدن به نتیجه مطلوب موثر است. پزشک تنها جراحی انجام می دهد. اما برای کسب نتیجه مطلوب، بیمار خود نقش بسیاری در این امر دارد. زیرا با انجام مراقبت های لازم، می تواند به میزان قابل توجهی نتیجه جراحی را تغییر دهد. 

اصولا طول دوره درمانی جراحی لیپوماتیک باسن با دیگر قسمت های بدن یکسان می باشد. در روزهای اول پس از عمل، بیمار باید در زمان نشستن بسیار دقت نماید. مراقبت های پس از جراحی می تواند سرعت بهبود جراحی را افزایش دهد. علاوه بر آن می توان با انجام این کارها، از بازگشت حالت باسن به سابق نیز پیشگیری نمود. 

در صورتی که به مراقبت های قبل از عمل توجه نشود، بیمار هم پول و هم وقت خود را به هدر می دهد. از این رو لازم است برخی از مراقبت های خاص را در نظر داشته باشید. از جمله:

 • بیمار پس از جراحی لیپوماتیک باسن باید چند روزی استراحت کند. از برداشتن وسایل سنگین خودداری نموده و به مدت 4 تا 6 هفته تمرینات ورزشی سنگین انجام ندهد. در این مدت میز استراحت نموده و نوشیدنی زیادی مصرف کند. 
 • پس از جراحی لیپوماتیک باید حتما به مدت 2 الی 3 هفته از گن استفاده شود. گن کمک می کند تا مایعات در بدن حفظ شود و تورم کاهش یابد. پس از آن نیز بدن شکل مناسبی خواهد گرفت. علاوه بر آن استفاده از گن بعد از عمل لیپوماتیک باسن، می تواند ناحیه عمل کرده را از کبودی، ضربه خوردن و حرکات روزانه محافظت نماید. از این رو پوشیدن گن می تواند بسیار مناسب باشد.

لیپوماتیک باسن بهترین روش کوچک کردن باسن

 

مناسب ترین افراد برای انجام جراحی لاغری باسن 

برای ان که افراد واجد شرایط جراحی لیپوماتیک را شناسایی نماییم، لازم است معیارهای خاص این عمل را در نظر بگیریم. جراحی لیپوماتیک تنها برای برخی از افراد مناسب است. از جمله:

 • افرادی که از خاصیت الاستیک پوستی مناسبی برخوردار هستند.
 • افرادی که از وزن ایده آلی برخوردار می باشند.
 • افرادی که انتظار معقولانه از جراحی لیپوماتیک باسن دارند.
 • اشخاصی که با انجام تمرینات ورزشی و رژیم غذایی به شکل مناسبی از بدن دست نیافته اند.
 • اشخاصی که از سلامتی کامل برخوردار هستند. در این خصوص پزشک تاریخچه سلامتی بیمار را پیش از عمل بررسی می کند. 
 • افرادی که به ندرت سیگار می کشند یا از دخانیات استفاده می کنند. 

افرادی که از باسن بزرگی برخوردار هستند، اصولا لیپوماتیک باسن را انتخاب می کنند تا باسن خود را به اندازه مناسب برسانند. این دسته از افراد در بیشتر مواقع دارای لایه چربی ضخیمی بر روی سطح باسن خود می باشند. البته ممکن است همه این افراد، معیارهای بالا را برای جراحی نداشته باشند. 

اما اشخاصی که معیارهای بالا را دارند، می توانند نتیجه بهتری از جراحی لیپوماتیک در قسمت باسن خود برخوردار شوند. 

مطالب مرتبط:

آیا نتیجه جراحی لیپوماتیک باسن ماندگار و دائمی است؟

چربی ها در این روش به طور دائمی از باسن برداشته می شوند. اما این مسئله تنها تا زمانی ماندگار خواهد بود که بیمار وزن ثابتی داشته باشد. به محض افزایش وزن ممکن است سلول های چربی ساز بدن، در این قسمت چربی تولید کنند. که پس از مدتی بیمار به حالت سابق خود باز خواهد گشت. 

برای جلوگیری از بروز این مشکل بعد از لیپوماتیک باسن، لازم است رژیم غذایی سالمی را برای خود انتخاب کنید. استفاده از میوه ها، حبوبات، سبزیجات، لبنیات کم چرب و … همگی برای تناسب اندام مناسب هستند. علاوه بر ان برای داشتن تناسب در اندام، نباید هرگز ورزش کردن را فراموش کرد. 

ورزش کردن می تواند یک روش عالی برای ماندگار کردن نتیجه لیپوماتیک باسن باشد. علاوه بر ان ورزش از بروز بیماری های عروقی، قلبی و .. نیز پیشگیری میکند. 

کلاس های پیلاتس، یوگا و … نیز در تقویت و کشش عضلات موثر خواهد بود و می تواند به حفظ وزن بعد از لیپوماتیک کمک شایانی نماید. 

هزینه جراحی لیپوماتیک و لاغری باسن چقدر است؟

هزینه این عمل جراحی بسته به اندازه ناحیه و تعداد جلسات درمانی تعیین می شود. از سوی دیگر اگر این جراحی با جراحی های دیگر همزمان صورت پذیرد نیز، می تواند هزینه را تغییر دهد. 

مهمترین عوارض جانبی عمل لیپوماتیک چیست؟

جراحی لیپوماتیک باسن یک روش امن و موثر برای تناسب اندام است. اما در این روش درمانی نیز ممکن است به ندرت عوارض جانبی رخ دهد. در برخی از مواقع، مایعات در ناحیه مورد جراحی جمع می شوند که باید آنها را با استفاده از لوله های کوچک و نازک تخلیه کرد. 

پس از انجام این کار ممکن است تغییر نامتناسبی در پوست ایجاد شود. که البته پس از گذشت زمان از بین می رود. در صورتی که این مشکل برطرف نشود نیز می توان با سایر جراحی های زیبایی ترمیمی آن را از بین برد. 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *