لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران پا

ران پا در بسیاری از مردم ممکن است به دلیل عدم تحرک یا حتی عوامل ژنتیکی، بزرگ شود. افرادی که مجبور هستند ساعت ها در محل کار خود بنشینند، پس از مدت کمی درگیرچربی های اضافه ای در قسمت ران پای خود می شوند. برای از بین بردن این چربی ها، لیپوماتیک ران موثرترین روش است. 

البته پزشکان بسیاری بر این عقیده هستند که با انجام تمرینات ورزشی، همچون دوچرخه سواری و پیاده روی، می توان به میزان قابل توجهی این چربی های ناحیه ران را از بین برد. اما همیشه انجام تمرینات ورزشی راهکار مناسبی برای درمان چربی های اضافی در بدن نیست.

از این رو بیماران ساده ترین روش را برای درمان این مشکل انتخاب می کنند. عمل لیپوماتیک ران پا آنها را در زمان کوتاهی به زیبایی و تناسب در قسمت ران خواهد رساند. می توان با استفاده از دستگاه لیپوماتیک، چربی های اضافی را برداشته و سایز ران را به شدت کاهش داد. 

انجام لیپوماتیک ران پا 

لیپوماتیک را باید در اصل بهترین روش برای رسیدن به لاغری به شمار آوریم. می توان از این روش برای تمام قسمت های بزرگ بدن استفاده کرد. از جمله قسمت هایی از بدن که با استفاده از لیپوماتیک قابلیت تغییر سایز دارند، باید به پهلو، سینه، شکم، گردن، ران و … اشاره نماییم. 

در صورتی که پزشک از تخصص بالایی در این زمینه برخوردار باشد، می تواند تمام قسمت های خاص بدن را به سایز مناسب تبدیل کند. با استفاده از روش لیپوماتیک ران پا، بیمار از شر تمامی چربی های اضافی بدن خود خلاص خواهد شد. 

افرادی که از چاقی موضعی در ناحیه ران برخوردار هستند، با روش لیپوماتیک در زمانی کوتاه چربی های اضافی بدن خود را از بین خواهند برد. 

عمل پیکرتراشی ران به چه صورت انجام می شود؟

بیشتر بیماران برای انجام جراحی لیپوماتیک ران نیاز به بیهوشی دارند. اما مسئله ای که در طی دهه های گذشته در انجام این روش درمانی تغییر نموده است، در بیش از نیمی از جراحی های پیکرتراشی ران، جراحان از بیهوشی استفاده نمی کنند. 

در حالی که جراحان سنتی برای انجام این درمان، نیاز به بیهوشی بیمار دارند؛ اما جراحان و متخصصان جدید از لیدوکائین یا بی حسی های موضعی در محل مورد نظر استفاده می کنند. 

استفاده از این دارو بیشتر توسط دندان پزشکان تایید می شود، آن هم برای کشیدن دندان. این بیهوشی حتی پس از به پایان رسیدن جراحی نیز، برای ساعتی ادامه خواهد داشت. در حالی که در بیهوشی عمومی، فرد پس از اتمام لیپوماتیک ران و به هوش آمدن، آرامش بیشتری را به دست خواهد آورد. 

در بیشتر روش های لیپوماتیک، از لیزر درمانی استفاده می شود. تا چربی های اضافی از طریق انرژی مافوق صوت تخریب شده و با استفاده از ابزارهای چربی زدایی از بدن خارج شود. این دستگاه های لیپوماتیک پس از نرم شدن بافت های چربی، آنها را با مکش از بدن خارج می کنند. 

با این کار جراح لیپوماتیک ران به سادگی می تواند به فرم زیبایی در بدن بیمار دست یابد. نتیجه ای مطلوب، از جراحی زیبایی ران. 

لیپوماتیک ران و پا

دلیل اصلی چاق شدن ران ها چیست؟

اصولا دو دلیل مهم وجود دارد که باعث چاق شدن ران ها می شود. مسئله اول ممکن است ژنتیک یا سابقه خانوادگی باشد. در برخی از افراد این دلیل باعث می شود در دوران بلوغ، به صورت قابل توجهی ران و دیگر قسمت های بدن چاق شوند. 

از سوی دیگر نیز بارداری می تواند دلیلی برای چاق شدن ران ها باشد. زیرا خانم ها بعد از بارداری در ناحیه ران های خود با چربی های اضافی زیادی مواجه می شوند. 

انواع روش های جراحی لیپوماتیک ران

پایین تنه به طور معمول از بالا تنه بزرگتر است. از این رو بیشتر خانم ها در این قسمت از بدن خود بیشتر دچار چاقی می شوند. برخی از خانم ها از اندام خود راضی هستند، و تناسب اندام زیبایی دارند. اما برخی دیگر هیچ گونه رضایتی از وضعیت کمر و ران های خود ندارند. 

حتی باید بگوییم پایین تنه آنها چاق تر از قسمت های دیگر بالا تنه شان است. به گونه ای که انگار ران های آنها متعلق به شخص دیگری است. این افراد ران های حجیم و چاقی دارند. ساده ترین روش برای از بین بردن چربی های ران، لیپوماتیک ران است. می توان به راحتی زیبایی را به پایین تنه بازگرداند. 

قسمت های داخلی و خارجی ران 

خانم هایی که از چاقی مفرط رنج می برند، در قسمت ران پای خود همیشه درگیر التهاب پوستی هستند. زیرا زمانی که ران های آنها به هم ساییده می شود، این مشکل را برایشان به وجود می آورد. لیپوماتیک ران قادر است این مشکل را به راحتی از بدن آنها برطرف نموده، یا حداقل به بهبود التهاب در قسمت ران ها کمک کند. 

مسلما چاق بودن قسمت های داخلی ران، مشکلات بسیاری را برای خانم ها به وجود می آورد. حتی ممکن است این مسئله در نحوه راه رفتن آنها نیز اختلال ایجاد کند. از طرف دیگر قسمت های خارجی ران پا نیز وجود دارند، که اصولا چربی بیشتری را نسبت به قسمت های داخلی در خود جمع می کند. 

با برطرف کردن چربی های اضافی، با روش لیپوماتیک ران به طرز قابل توجهی می توان حجم ران را کاهش داده و به زیباتر شدن آنها کمک کرد. تغییراتی که بر روی ظاهر ران ایجاد می شود، بسیار چشمگیر است. زیرا می توان به راحتی و تنها با از بین بردن چربی های اضافی ران، ظاهر بدن را به شدت تغییر داد. پس از آن نیز بیمار می تواند به راحتی شلوار جین پوشیده و از زیبایی اندام خود حیرت زده شود. 

تاثیرات جراحی لیپوماتیک بر روی ران پا 

انجام جراحی لیپوماتیک ران برای بدن تاثیرات بسیاری به همراه خواهد داشت. از جمله:

 1. برطرف کردن مشکل خرید لباس. افرادی که از ران های بزرگ و حجیمی برخوردار هستند، همیشه با این مسئله درگیر بودند که قادر به خرید شلوار و دامن مناسب نیستند. زیرا هیچ شلواری به سایز آنها در بازار وجود ندارد. حتی اگر باشد نیز با ساییده شدن ساق پاها به یکدیگر، به سرعت بافتشان از بین خواهد رفت. همین مسئله منجر شده است تا پاره شدن شلوار در افراد چاق به یک دغدغه تبدیل شود. بهترین روش برای برطرف کردن تمام این مشکلات، لیپوماتیک ران است.
 2. بازگرداندن تناسب به اندام. این مسئله تاثیر دیگری است که پس از لیپوماتیک ران می توان شاهد آن بود. اگر ران پا از اندازه بزرگی برخوردار باشد، تناسب اندام فرد را دچار اختلال می کند. از سوی دیگر عرق سوز شدن قسمت بالای پا، و حتی مشکلاتی که برای راه رفتن آن به وجود می آورد، دلایلی دیگری هستند که زیبایی فرد را از بین می برند. افراد چاق با انجام جراحی لیپوماتیک ران می توانند مشکلات راه رفتن، نشستن و دراز کشیدن پاهای خود را برطرف کنند.
 3. سومین تاثیر لیپوماتیک را باید بازگرداندن اعتماد به نفس فرد قلمداد کنیم. زیرا افرادی که از ران های بزرگی برخوردار می باشند، از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند. لیپوماتیک ران می تواند به آنها در رسیدن به اندامی زیبا، و افزایش اعتماد به نفس کمک شایانی نماید.

مزایای انجام پیکرتراشی ران

هر روش درمانی با خود مزایایی را به همراه دارد. لیپوماتیک نیز به عنوان یکی از رایج ترین روش های جراحی در دنیا، بسیار مورد توجه و استقبال بیماران قرار گرفته است. افراد مختلفی در دنیا با ظاهر و زیبایی بدن خود اهمیت می دهند. که با انجام لیپوماتیک ران می توانند به آن دست یابند. 

بیماران بسیاری هستند که بعد از انجام تمرینات ورزشی بسیار زیاد، موفق نمی شوند به نتیجه دلخواه خود در خصوص لاغری و تناسب اندام دست یابند. از این رو به سراغ روش ساده تری همچون جراحی لیپوماتیک ران می روند. از جمله مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم نیز، باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوران بهبود پس از جراحی لیپوماتیک کوتاه است.
 • این روش در عین سادگی، از ایمنی و کارآمدی فوق العاده بالایی برخوردار است.
 • عوارض و ریسک آن به شدت کم است.
 • بیمار قادر است به سرعت بهبود یابد.

جراحی لیپوماتیک ران در چند مرحله انجام می شود؟

انجام پیکرتراشی ران، در سه مرحله کلی صورت می گیرد. از جمله:

مرحله اول: بیهوشی

برای این امر نیاز به بی حسی موضعی، بیهوشی عمومی و تزریق آرام بخش داخل وریدی است. پزشک های متخصص در کلینیک دکتر لیپوماتیک ، بهترین روش بیهوشی را برای بیمار انتخاب می کنند. 

مرحله دوم: برش

برای انجام لیپوماتیک، نیاز به برش های ناچیز و کوچک است. به این صورت که در ابتدا با تزریق تروما به فرد، از خونریزی وی کاسته می شود. پس از آن لوله ای تو خالی و نازک، که با نام کانولا شناخته می شود، درون قسمت برش زده وارد می شود، و چربی های اضافی را از این منطقه خارج می کند. 

مرحله سوم: مشاهده نتیجه 

در مرحله سوم پس از انجام لیپوماتیک ران باید منتظر فروکش شدن و احتباس مایعاتی باشیم. زمانی که التهاب پس از جراحی فروکش نمود، می توان به سرعت نتیجه را مشاهده کرد. 

پیکرتراشی ران ، پا و ساق پا

 

سوالات متداول

 1. چه افرادی مناسب انجام لیپوماتیک ران هستند؟

بیشتر افرادی که به کلینیک های معتبر برای انجام لیپوماتیک مراجعه می کنند، خانم ها و آقایانی هستند که از چربی های اضافی بدن خود رنج می برند. 

 1. هزینه جراحی پیکرتراشی ران چقدر است؟

قیمت عمل لیپوماتیک برای هر قسمت از بدن متفاوت می باشد. اما برای تعیین هزینه لیپوماتیک ران، پزشک باید محل جراحی را بررسی نماید. علاوه بر آن میزان شهرت پزشک، میزان چربی های اضافی در قسمت مورد نظر، مراقبت های قبل و بعد از جراحی، محل انجام عمل و … همگی در قیمت نهایی لیوماتیک تاثیر گذار هستند. از این رو بهتر است پیش از انجام جراحی لیپوماتیک ران در خصوص هزینه با پزشک خود مشورت نمایید. 

 1. بهترین و مناسب ترین سن برای انجام لیپوماتیک چه زمانی است؟

برای انجام لیپوماتیک ران، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. اما بهترین زمان برای انجام این جراحی، سنی است که فرد دوران بلوغ خود را گذرانده باشد. تا بتواند به نتیجه مطلوبی دست یابد. پس از گذراندن این سن، می تواند به راحتی جراحی لیپوماتیک انجام دهد. 

 1. نتایج پیکرتراشی ران تا چه مدت باقی می ماند؟

از آنجایی که تمامی سلول های چربی در منطقه مورد نظر بدن به صورت دائمی برداشته می شود، بیمار دیگر در این ناحیه چاقی را مشاهده نخواهد کرد. اما لازم به ذکر است که جراحی لیپوماتیک ران به هیچ عنوان نمی تواند عدم بازگشت چربی ها و چاق نشدن را تضمین کند. زیرا فرآیند پیری به صورت طبیعی می تواند بر روی انعطاف پذیری پوست و تناسب اندام تاثیر گذارد. از این رو نباید انتظار داشته باشیم که نتیجه جراحی در افراد مسن، مانند افراد جوان خواهد بود. 

 1. آیا جراح همزمان با جراحی لیپوماتیک ران می تواند بر روی بخش های دیگری از بدن نیز جراحی انجام دهد؟

در برخی موارد جراح می تواند بخشی از چربی های انباشته شده در ناحیه باسن بیمار را با لیپوماتیک باسن نیز از بین ببرد. این عمل در زمان لیپوماتیک زانو و ران بسیار رخ می دهد. 

 1. انجام پیکرتراشی چقدر طول می کشد؟

به طور معمول جراحی لیپوماتیک بین 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد. 

 1. بیمار لازم است از چه شلوار محافظی پس از عمل استفاده کند؟

لازم است بیمار به مدت سه روز پس از جراحی لیپوماتیک ران، از گن مخصوص استفاده نماید. این گن ها اصولا در زیر لباس پوشیده می شوند و قابلیت مشاهده ندارند. بیمار باید تا زمانی که پزشک دستور می دهد از گن استفاده کند. 

 1. بیمار چه مدت پس از انجام جراحی میتواند فعالیت های روزانه خود را مجددا آغاز کند؟

معمولا سه روز پس از عمل لیپوماتیک ران، بیمار می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. اما به طور معمول 2 الی 3 هفته پس از جراحی، بیمار قادر خواهد بود به باشگاه ورزشی خود بازگردد. 

 1. آیا بیمار پس از جراحی دچار کبودی هم می شود؟

اصولا پس از جراحی لیپوماتیک ران، بیمار در محل زخم کبودی مشاهده خواهد کرد. که این مسئله پس از 2 الی 3 هفته از بین خواهد رفت. 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *